Začněte s dostatečným předstihem a vybírejte pečlivě

Ideální čas na výběr svatebního fotografa je zhruba rok před konanou svatbou, nejpozději půl roku. Necháte-li výběr fotografa na poslední chvíli, může se stát, že profesionální fotograf nebude mít volný termín a budete to muset nechat na začínajícím fotografovi nebo na někom z vašich přátel a to nemusí dopadnout vždy dobře. Hledejte fotografa, člověka, který se zvládne přizpůsobit každé situaci a nenechá se něčím jen tak zaskočit, např. s neposednými dětmi nebo nevrlými strýčky. 

 


Líbí se Vám fotografův styl focení?

Každý svatební fotograf má svůj styl, jemuž se dlouhodobě věnuje. Zkuste nejdříve zapřemýšlet, jaká podoba fotek se vám zamlouvá nejvíce. Pokud si vyberete fotografa, který fotí přirozené fotografie, nechtějte po něm přehnané pózy. Stejně tak i úprava fotografií, jestliže se Vám líbí tmavé fotografie, nechtějte to od fotografa, který upravuje do světlých tónů.

-

Pozor! Jestliže se Vám líbí fotograf, který dělá úchvatné snímky, ale nikdy jste u něho svatbu nafocenou neviděli, raději hledejte dál. 

 -

Správný fotograf s vámi probere nejen vaše představy a místo konání či světelné podmínky, ale bude mít i zájem o Vás samotných.Budete se s fotografem cítit uvolněně?

Můžete si najmout fotografa s nejhezčími fotkami na světě, ale jestliže se v jeho přítomnosti necítíte dobře, může to dopadnout hrozně. Sjednejte si tedy s vybranými fotografy nezávaznou schůzku a seznamte se s jejich osobností, protože i osobní sympatie patří k nedílným součástem úspěšné spolupráce.

Pamatujte, že s Vámi fotograf bude ve svatební den trávit více času než vaše vlastní maminka.

 

 

Můžete si fotografa finančně dovolit?

Předem promyslete, kolik jste ochotni investovat. Porovnejte si balíčky od svatebních fotografů, kteří se Vám líbí, pokud je veřejně neuvádí, nestyďte se jim o ceník napsat.

Cena svatebního fotografa odpovídá kvalitě a rozsahu nabízených služeb.

 

 

Vyhovují Vám služby, které fotograf nabízí?

Zvažte, co vše od fotografa chcete, jak dlouho chcete fotit a v jaké podobě očekáváte výsledné fotografie. Ne každý fotograf nabízí pouze nafocení obřadu nebo vytvoření fotoknihy.